Міжнародний день рідної мови.

21 лют. 2024
Кожна здорова, сильна, незалежна нація має ряд цінностей, без яких її існування просто неможливе. Однією із таких цінностей, безумовно, є мова.

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. В умовах російської агресії українська мова відіграє ключову роль у захисті національної ідентичності. Мова – це основа нації, її стержень. Саме тому сьогодні ми мали чудову нагоду освідчитись у любові до рідної української мови і вкотре належно вшанувати її. Бо українська – це мова свободи й волі, могутня зброя українського народу в боротьбі за нашу незалежність і Перемогу.
Сьогоднішній день у ХГ № 165 пройшов під гаслом «Мова має значення!» Уже традиційно в рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови у закладі пройшли такі тематичні заходи: бесіди «Вивчай рідну мову», «Українська мова – мова перемоги»; виховні години «21 лютого – Міжнародний день рідної мови!», «Українська мова: популярно, престижно, вишукано»; змагання на кращого знавця мови у формі ігор «Мовна мозаїка», «Рідну мову знати круто», «Словоманія», «Знавець рідної мови»; вікторини «Все буде українська!», квести до Дня рідної мови «Мовознавча мандрівка Карпатами», поетичні вітальні «Поезія – це завжди неповторність». Учні 1-4 класів декламували вірші про українську мову видатних українських поетів (Т. Шевченка, М. Рильського, В. Стуса, В. Симоненка, Ліни Костенко), а також малювали малюнки. Учні 5-8 класів пограли в ігри, порацювали в команді, показали свої знання, збагатили словниковий запас, прокачали мозок, відгадуючи слова. А учні 9-11 класів під час бесід висловлювали свої думки, дискутували з приводу ролі і значення мови в державотворенні, у нашій перемозі на інформаційному фронті й на полі бою, у збереженні української ідентичності в умовах загарбницької війни. Ми горді, що є частиною спільноти, яка прагне зберегти й захистити свою мову, культуру, територію.