Екстернат

Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-93 від 25.02.2015 "Щодо прийому на екстернатну форму навчання"

У навчальних закладах Київського району реалізується право громадян на здобуття освіти за екстернатною формою.

Здобуття освіти за екстернатною формою регламентується Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, яке затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 19.05.2008 №431.

Екстернат передбачає самостійне опанування екстерном програмового матеріалу в обсязі, визначеному Державним стандартом початкової загальної освіти, Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти, або знань згідно з вимогами програмового матеріалу за певний клас чи з окремих навчальних предметів для отримання документа про відповідний рівень освіти (табель, свідоцтво, атестат).

Екстерн – особа, яка самостійно опановує програмовий матеріал і якій надається можливість проходження річного оцінювання навчальних досягнень.

/Files/images/_екстерн1.jpg

Навчання екстернатом здійснюється у загальноосвітніх навчальних закладахусіх типів та форм власності.

Приймання заяв на навчання за екстернатною формою починається з 1 жовтня і закінчується не пізніше 1 березня поточного навчального року.

Для учнів, які тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну, термін подачі заяв не обмежується. В окремих випадках (п.4.1 Положення про екстернат) можуть установлюватися інші терміни.

Разом з тим, задля своєчасної реєстрації випускників для проходження державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання бажано, щоб випускники, які проживають на тимчасово окупованій території, прикріпилися до навчальних закладів на екстернат до 10 лютого 2015 року.

Повнолітні громадяни Київського району для здобуття базової загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти за екстернатною формою мають звернутися до Харківської вечірньої школи №37 Харківської міської ради Харківської області (м. Харків, вул. Коцюбинського,12, тел.701-12-09), або до Харківської вечірньої (змінної) школи № 5 Харківської міської ради Харківської області (м. Харків, вул. Маршала Батицького, 2, тел. 738-12-56, 738-03-16).

Неповнолітні діти можуть здобувати освіту за екстернатно формою у загальноосвітньому навчальному закладі за місцем проживання, або у тому навчальному закладі, де вони навчаються.

На навчання за екстернатною формою переводяться учні, які мають високий рівень навчання з усіх предметів; за роки навчання були нагороджені похвальним листом «За високі досягнення у навчанні», прискорено опанували навчальний матеріал відповідного класу, ступеня навчання, з будь-яких поважних причин не мають змоги відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі.

УВАГА!
Міністерством освіти і науки України визначено перелік опорних шкіл, які здійснюють навчання за екстернатною формою учнів із окупованих територій Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та непідконтрольних українській владі територій Донецької і Луганської областей.

У Київському районі м. Харкова визначено два таких загальноосвітніх навчальних заклади:

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Харківської міської ради Харківської області 61002, м. Харків, вул. Іванова, 19/21 700-46-91
Директор школи -Ткачова Катерина Іванівна
Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №36 Харківської міської ради Харківської області 61023, м. Харків, вул. Артема, 55 700-26-29 [email protected] Директор школи - Ричкова Лариса Володимирівна